گیفت کارت چیست؟

گیفت کارت چیست؟

اگر بخواهیم به طور روشن و واضح مفهوم گیفت کارت GiftCard را توضیح دهیم باید بگوییم همان طور که از نام آن هم مشخص است نوعی کارت هدیه است دقیقا مانند کارت های هدیه ای که از بانک میگیریم و برای هدیه دادن به عزیزانمان از آن استفاده می کنیم و معمولا برای خرید بازی و یا اپلیکیشن از آن ها استفاده می شود.

اما در مورد این که روش استفاده از GiftCard به چه صورت است باید بگوییم این کارت ها دارای اعتبار مجازی هستند یعنی شما مبلغ داخل این کارت را نمی توانید به کارت دیگری انتقال دهید یا به کارت دیگر واریز نمایید.

خرید گیفت کارت مجازی یا گیفت کارت فیزیکی

معمولاً گیفت کارت ها به صورت مجازی یعنی به صورت اعتبار پولی در اکانت شما با وارد کردن کد گیفت کارت شارژ می شوند اینجاست که با اعتباری که در داخل اکانت خود با شارژ کد گیفت کارت به دست آورده اید می توانید بعضا برای خرید کالاهای فیزیکی و دانلود کالاهای دیجیتالی مانند اپلیکشن ، کتاب، برنامه ، فیلم و موسیقی که معمولاً از طریق استور مربوطه قابل دانلود می باشند استفاده کنید . در برخی موارد می توانید از سایت های خارجی کالاهای فیزیکی هم خریداری کنید.

خرید از استوری های متفاوت

خرید از استوری های مختلف به این صورت است که به عنوان مثال جهت خرید اپلیکیشن و برنامه های مربوط به اپل و آیفون از استور آیتونز یا اپ استور با خرید گیفت کارت آیتونز اپل انجام می پذیرد. اگر نیاز به خرید از استور گوگل پلی داشتید باید با گیفت کارت گوگل پلی خرید خود را انجام دهید. به همین ترتیب جهت خرید از استور مایکروسافت و ایکس باکس از گیفت کارت مایکروسافت و ایکس باکس ، خرید از آمازون با گیفت کارت آمازون و برای خرید گیفت کارت PSN از سونی با استفاده از گیفت کارت پلی اسیتشن می توانید خریدهای خود را انجام دهید .

پس به این ترتیب دانستیم که برای خرید از هر استور و فروشگاهی باید GiftCard مورد نظر همان استور را انتخاب نمایید.

همچنین برای پرداخت هایی که گیفت کارت خاصی برای آن وجود ندارد می توانید از ویزا و مستر دبیت و همچنین ویزای مجازی نیز استفاده نمایید.

در اینجا لازم است به معرفی سایت http://usagift.ir بپردازیم